עבודות עפר
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אבנים משתלבות ואספלט

 

נכון להיום, אבנים משתלבות הן ללא ספק הבחירה המועדפת על אדריכלי נוף בישראל, כמו גם במדינות רבות נוספות בכל רחבי העולם, וזאת בשל תרומתן לפיתוח המרחב העירוני. מדובר בפתרון פונקציונלי, אסתטי מאוד ועמיד במיוחד מבחינה מכנית לריצוף של חניונים, כיכרות, שבילים, מדרכות, קירות מפרידים וכבישים משולבים. ישנו מגוון רחב של דגמים שמהם ניתן לבחור כיום, כאשר האבנים הסטנדרטיות מיוצרות מבטון צבעוני בעובי הנע בין שישה לשמונה סנטימטרים או מבטון אפור וציפוי צבעוני.

יישום האבנים המשתלבות בטוח מאוד ופשוט מאוד. לאחר שקובעים את המתווה הכללי, יש להניח חצץ דק בעובי הנע בין 15-60 סנטימטרים, תלוי בסוג הקרקע, לאחר מכן יש להניח על מצע החצץ שכבת חול אחידה ומהודקת בעובי של עד ארבעה סנטימטרים ואת האבנים המשתלבות מניחים ישירות על החול ללא שום צורך להעביר את הקרקע טיפול נוסף וללא שום צורך בעזרים נוספים כלשהם.

 

פתרונות של אבנים משתלבות ואספלט

 

אבנים משתלבות ואספלט הם שני פתרונות לחיפוי קרקע כשלכל אחד מהפתרונות יתרונות וחסרונות. בשנים האחרונות אבנים משתלבות הולכות ותופסות תאוצה בנוף העירוני בשל כמה יתרונות מובהקים העומדים לצדן. כך, לדוגמה, אמנם האספלט מהוה פתרון פרמננטי יותר ואמין יותר, אך זהו גם חסרונו הגדול. הכוונה היא לכך שבעת הצורך, ניתן להסיר את האבנים בקלות רבה מאוד וכך להנגיש מערכות שונות במדרכה או בכביש בכל מקרה של מפגע. 
כך, למשל, אם יש צורך לקבל גישה לצינור המונח מתחת למדרכה, יהיה צורך לקדוח באספלט על מנת להגיע לצינור ולאחר התיקון של הצינור יהיה צורך לצקת את האספלט מחדש. לעומת זאת, אם הריצוף יהיה מורכב מאבנים משתלבות, כל שיהיה לעשות זה לפרק כמה אבנים באופן ממוקד ולהחזיר אותן עם סיום העבודות בקלות ובפשטות. 

כמו כן, אם חלילה נפגעת שכבת האספלט, יהיה צורך לפנות את החומרים במקום ולצקת תערובת חדשה. לצורך כך יש להשתמש בציוד כבד ומכונות ייעודיות. לעומת זאת, אבנים משתלבות ניתן להחליף באופן ממוקד ונקודתי בצורה ידנית תוך דקות. באופן כללי, האבנים המשתלבות מסוגלות לעמוד בעומסים גבוהים במיוחד בהשוואה לאספלט או לבטון, בדגש על עומסים שמקורם בשינויי טמפרטורה או בשורשי עצים. 

 
אבנים משתלבות ואספלט
 

אבנים משתלבות – עולם אינסופי של עיצובים

 

כשמדברים על אבנים משתלבות ואספלט, לא באמת ניתן לפסוח על נושא העיצוב. הודות למגוון הדגמים הרחב של האבנים המשתלבות, ניתן ליצור כיום אינספור מרקמים, דוגמאות ודפוסים וכך להתאים את הריצוף לשימושים של המרחב ולאופי העיצובי של המרחב. כמובן שאת האספלט ניתן לצבוע, אך הצבע לא עמיד והמראה הסופי הרבה פחות טבעי.

לקבלת פרטים נוספים על אבנים משתלבות ואספלט, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת נומה יצחק בע"מ בטלפון מספר 077-36268450.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ת.ד 285, צור משה,   טלפקס: 077-3268451,   נייד: 052-4268450,   דוא"ל: numai@zahav.net.il