עבודות עפר
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אבנים משתלבות לגינה

 

בעשורים האחרונים האבנים המשתלבות כבשו בסערה את המרחב העירוני שכן האבנים המשתלבות הן ללא ספק חביבות הקהל של אדריכלי הנוף בישראל. האמת היא שאין זה פלא – מדובר בפתרון ריצוף אלגנטי מאוד, פשוט ויעיל מאוד מבחינת פירוק והרכבה בעת הצורך. אם לא די בכך, הרי שמדובר גם בפתרון המספק שפע של אפשרויות עיצוב עירוניות.לאור כל זאת, נראה שהיה זה רק עניין של זמן עד שהאבנים המשתלבות יעשו את דרכן לגינות הפרטיות ואכן לאחרונה ניתן לראות אותן מעטרות גם גינות פרטיות רבות, לרבות גינות יוקרתיות מאוד. 

ייתכן שעד לאחרונה האבנים המשתלבות לא יכלו להוות פתרון אידיאלי לריצוף גינות פרטיות, שכן מגוון הדגמים לא היה רחב במיוחד, בלשון המעטה. החדשות הטובות הן שהודות להתקדמויות בטכניקות הייצור של האבנים המשתלבות, ניתן למצוא כיום מבחר מרשים במיוחד של דגמים, המאפשרים ליצור מראה שובה עין המורכב משילוב בין דוגמאות, מרקמים ודפוסים ייחודיים. במאמר שלפניכם נפרט אודות היתרונות המרכזיים של אבנים משתלבות לגינה. 

 

אבנים משתלבות לגינה - עלות נמוכה במיוחד

 

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר העומדים לצדן של האבנים המשתלבות הוא המחיר הנמוך שלהן. העלות הנמוכה של אבנים משתלבות לגינה באופן ספציפי באה לידי ביטוי בשלושה מישורים:

עלות הרכישה – האבנים המשתלבות בימינו זולות מאוד בהשוואה לפתרונות ריצוף אחרים כמו, לדוגמה, בטון מוחלק. 
עלויות היישום – בניגוד לפתרונות ריצוף אחרים כמו לדוגמה בטון או אספלט, יישום האבנים המשתלבות פשוט מאין כמוהו כאשר כל שנדרש לעשות זה לייצר תשתית של חול מהודק בלבד. 
תחלופה לצמחייה יקרה הדורשת השקיה – מעבר לכל זה, על ידי ריצוף של חלק מהגינה באמצעות אבנים משתלבות, ניתן לצמצם את שטחי הצמחייה וכך לחסוך במים יקרים. 

 
 

אבנים משתלבות – היתרון שבגמישות

 

הזכרנו את העובדה שאבנים משתלבות הן פתרון מוצלח יותר בשל העלויות הנמוכות הכרוכות ביישום הפשוט שלהן. כפועל יוצא מכך, קל מאוד במידת הצורך לפרק את האבנים באופן נקודתי ולהחזירן למקומן לאחר הטיפול בתקלה או תיקון הנזק שנגרם לתשתיות מתחת לריצוף. 

אם, לדוגמה, ישנו צינור שהתפוצץ מתחת לריצוף או שורש עבות של עץ שהצליח לצמוח באין מפריע מתחת לריצוף, אין קל מלפרק כמה אבנים ולהחזירן למקומן עם סיום העבודות. לעומת זאת, הרבה יותר קשה לחדור דרך שכבת אספלט או בטון מוחלק וזאת מבלי להזכיר את עבודות התיקון של הריצוף עצמו. 

 

אבנים משתלבות לגינה זו עבודה למומחים

 
מאחר שהנחת אבנים משתלבות בגינות היא מלאכה המחייבת התייחסות מיוחדת לא רק לצד הפרקטי אלא גם לנושא האסתטי, חשוב ביותר לברר מראש האם הקבלן המבצע מחזיק בניסיון הדרוש לביצוע עבודות מסוג זה. לקבלת פרטים נוספים על אבנים משתלבות לגינה,

אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת נומה יצחק בע"מ בטלפון מספר 077-36268450.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ת.ד 285, צור משה,   טלפקס: 077-3268451,   נייד: 052-4268450,   דוא"ל: numai@zahav.net.il