עבודות עפר
 
 
 
 
 
 
 
 
 

קבלן עבודות עפר

 

עבודות עפר הן באופן כללי עבודות שבהן יש להעביר כמויות גדולות של סלעים, אדמה ועפר כמובן, מאזור מסוים לאזור אחר. מדובר במגוון רחב ביותר של עבודות, כשבין היתר מדובר בחפירת תעלות, הקמת סוללות עפר, בניית סכרים, הקמת ביצורים לצרכים צבאיים, יישור שטח לקראת נטיעת מטעים חקלאיים ועוד.

מדובר בדרך כלל בעבודות רחבות היקף הדורשות תיאום בין אנשי מקצוע רבים. כמו כן, לצורך ביצוע עבודות עפר צריך לתפעל כלים כבדים (ציוד מכני הנדסי) כמו לדוגמה שופלים, מחפרים ומשאיות עפר. על מנת שהעבודות יתנהלו כסדרן, ישנו צורך בגורם מתאם ומפקח אחד שפה נכנס לתמונה קבלן עבודות עפר.

 

האחריות של קבלן עבודות עפר

 

כל אתר וכל פרויקט של עבודות עפר טומן בחובו סיכון לתקלות, פציעות ואסונות. תפקידו של הקבלן המבצע הוא בין היתר למזער את הסיכוי לתאונות באתר. בדרך כלל השלב הבסיסי ביותר בעבודות עפר הוא ביצוע חפירות. בשלב הזה הסכנות המרכזיות הן התמוטטות הדפנות, נפילת כלי רכב, עובדים וחומרים לתוך החפירה והרעלה על ידי גז שחדר לחפירה.

בנוסף לכך, הקבלן אחראי גם למזער את הסיכוי לפגיעה במערכות תת קרקעיות כמו, למשל, צינורות ביוב, מים וגז או מערכות טלפוניה וכן לצמצם את הסיכון לפגיעה ביציבות של מבנים סמוכים לאתר. כל זה נכון גם אם מונה לתפקיד הממונה על הבטיחות איש מקצוע או בעל תפקיד אחר.

 

רישום קבלן עבודות עפר

 
 

אדם המעוניין להירשם כקבלן יחיד בפנקס הקבלנים צריך להגיש מספר מסמכים כשבין היתר מדובר בצילום תעודת זהות, הסכמה לאימות העדר הרשעות, תצהיר חתום על ידי עורך דין, אישור ניהול ספרים ועוד. בנוסף, עליו להציג אישור מקצועי שיכול להיות תעודת אדריכל, תעודת מהנדס, תעודת מנהל עבודה בתחום הבנייה או תעודת סיום של קורס קבלנות.

ישנן דרישות רבות מאדם המעוניין להירשם כקבלן של עבודות עפר. בין היתר מדובר בידיעה יסודית של התקנים הנוגעים לעבודות עפר, ידיעה מלאה בטיב חומרים שונים הקשורים לעבודות עפר, יסודות תכנון של עבודות עפר, ידיעה יסודית בשימוש במכשירי מדידה לעבודות עפר ועוד.

 

עבודות עפר הן עבודות למומחים בלבד

 

בין אם מדובר בפיתוח חצרות, הנחת תשתיות או סלילת כבישים ובין אם מדובר בבניית מדרכות, הריסת חניונים או פינוי פסולת עפר, בכל פרויקט ופרויקט ישנה חשיבות עליונה לעבוד אך ורק עם חברות המספקות רמה ביצועית גבוהה ועם קבלנים המחזיקים בניסיון רב בתחום עבודות העפר. קבלן עבודות עפר המחזיק במוניטין איכותי ובניסיון המתאים הוא כל מה שעושה את ההבדל בין פרויקט המסתיים במהירות וללא תקלות, לבין פרויקט הנמשך ונמשך מבלי שניתן יהיה לראות את סופו.  

לקבלת פרטים נוספים על עבודות עפר, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת נומה יצחק בע"מ בטלפון מספר 077-36268450.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ת.ד 285, צור משה,   טלפקס: 077-3268451,   נייד: 052-4268450,   דוא"ל: numai@zahav.net.il