עבודות עפר
 
 
 
 
 
 
 
 
 

קבלן עבודות עפר ופיתוח

 

עבודות עפר ועבודות פיתוח הן עבודות מורכבות הדורשות שיתוף פעולה בין גורמים רבים, שכן לרוב מדובר בעבודות כמו סלילת כבישים, הנחת קווי ביוב, הקמת גינות ציבוריות, הכנת שטחים לבנייה והנחת יסודות ועוד. קבלן עבודות עפר ופיתוח הוא לפיכך איש המקצוע האחראי לתיאום בין הגופים השונים הפועלים במסגרת הפרויקט.

מאחר שבכל פרויקט של עבודות עפר ופיתוח מבוצעות עבודות מסוגים שונים ומאחר שכל עבודה דורשת מומחיות ספציפית, הרי שהקבלן לא באמת מחזיק בכל הידע הטכני הדרוש לביצוע כל העבודות השונות. עם זאת, הוא מחזיק בידע רב בנושאים שונים, המספיק בשביל לנהל את הפרויקט ולפקח על הביצוע. הקבלן הוא למעשה האדם שמולו נמצא הלקוח בקשר והוא זה שצריך לתת דין וחשבון בנוגע להתקדמות הפרויקט.
כאשר מדובר בפרויקט גדול במיוחד, ממונה מפקח בכיר. צורך פיקוח על ביצוע הפרויקט המתנהל על ידי הקבלן.

 

תחומי ההתמחות של קבלן עבודות עפר ופיתוח

 
חשוב להבין כי עבודות עפר ופיתוח הן תחומים נרחבים ביותר הכוללים מגוון עצום של פרויקטים שונים. אי לכך, בדרך כלל קבלן עבודות עפר ופיתוח מחזיק במומחיות בתחום מסוים וספציפי. כך, לדוגמה, ישנם המתמחים בסלילת כבישים, אחרים מתמחים בהנחת תשתיות ביוב עירוניות ואחרים מתמחים בתחום הבנייה הפרטית. בנוסף, יש כאלה המתמקדים בעבודות פרטיות, בעוד שאחרים בעיקר ניגשים למכרזים ציבוריים.
 

מה יש לקחת לפני ביצוע עבודות העפר והפיתוח?

 
 

לפני שמבצעים חפירות המהוות את השלב הראשון של רוב עבודות העפר, יש להתחשב בשלושה גורמים מרכזיים: מערכות תת קרקעיות, סוג הקרקע ומבנים סמוכים להלן:

מערכות שעלולות לגרום לתאונה או להיפגע – הכוונה היא בעיקר לצינורות מים, גז או ביוב, כבלי חשמל ועוד. לפני כל ביצוע עבודות חפירה על הקבלן לברר את מיקום המערכות השונות על מנת להימנע מלפגוע בהן.
חוזק, סוג ומשקל הקרקע – אין להתחיל עבודות חפירה מבלי לברר ראשית מה הוא סוג הקרקע שבה יבוצעו העבודות. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שכל סוג קרקע דורש התייחסות שונה (חול, כורכר, קרקע סלעית, חמרה, חרסית ועוד).
מבנים שעשויים להינזק – מבנים הממוקמים בסמוך לחפירות עלולים להינזק מבחינת היציבות שלהם. אי לכך, בכל מקרה שבו ישנו מבנה מסוים ויהיה זה מבנה ארעי או קבוע הסמוך לחפירות, חשוב מאוד לבדוק את תוכנית המבנה ולתת דגש מיוחד לקיום מרתפים וליציבות הבסיס. בדרך כלל יש לחפור במרחק של 1.3 מטרים כפול עומק היסודות של המבנה מהבניין על מנת למזער את הסיכוי לפגיעה ביציבות המבנה.

 
לקבלת פרטים נוספים על קבלן עבודות עפר ופיתוח, אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם אנשי המקצוע המומחים של חברת נומה יצחק בע"מ בטלפון מספר 077-36268450.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ת.ד 285, צור משה,   טלפקס: 077-3268451,   נייד: 052-4268450,   דוא"ל: numai@zahav.net.il