עבודות עפר
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שאלות ותשובות בנושא בובקט

 

האם לשכור בובקט או שעדיף לקנות?

 לרשותם של הקבלנים עומדות שתי אפשרויות – לרכוש בובקט או לשכור. הבחירה הנכונה נעוצה בתדירות השימוש. אם מדובר בקבלן עפר שעובד באופן יומיומי עם הכלי הזה – אזי עדיף לרכוש את המוצר. מצד שני, אם תדירות השימוש אינה גבוהה, כדאי לפנות לשירותי השכרה. יש לזכור כי ברגע שפונים לשירותי השכרה, כל משימות התחזוקה יורדות מאחריותו של הקבלן.
 
 

מהו גודלו של כף הבובקט?


כף הבובקט מגיע בגדלים של 40 עד 60 ס"מ, כאשר הבחירה בכף המתאימה תלויה בסוג העבודה שיש לבצע ובאזור העבודה.

 מה ההבדל בין טרקטור לבובקט?


טרקטור הוא כלי הרבה יותר גדול מהבובקט, והוא משמש לעבודות חפירה גדולות, לפינוי פסולת ואפילו להובלת חפצים. הבובקט, לעומת זאת, מיועד עבור עבודות חפירה קטנות יותר, שמתבצעות על פי רוב בשטחים עירוניים צפופים. היות והבובקט קטן יותר מהטרקטור, קל להעבירו לאזור העבודה, והוא יעיל בביצוע של עבודות חפירה באזורים בעייתיים לגישה.
 
 
 
 
 
בובקט של נומה יצחק
 
 

האם השכרת בובקט זולה מהשכרת טרקטור?


הבדל בעלויות אינו הגורם המשפיע על בחירה בטרקטור או בבובקט. מה שקובע את סוג הכלי שיש לשכור זו העבודה. אם החפירה מתבצעת בשטח פתוח מחוץ לעיר, אזי עדיף לשכור טרקטור. לעומד זאת, לחפירות בשטחים עירוניים, בפרקים ציבוריים ובגינות פרטיות יתאים יותר בובקט.

מה זה צמ"ה?

צמ"ה הינו ראשי תיבות של ציוד מכני הנדסי, המיועד לעבודות קשות ביותר, על פי רוב חפירות בכל סוגי הקרקע, החל מקרקע סלעית ועד לקרקע חולית. המוצרים הללו עולים ממון רב, וכן גם דורשים תחזוקה מורכבת ביותר. מהסיבות הללו, על פי רוב ישנן חברות שבוחרות לרכוש את המוצרים הללו ולתחזק אותם, ואחרות שוכרות מהן את הצמ"ה שברשותן. 

צמ"ה כולל את הכלים הבאים:

•טרקטורים
•בובקטים ומיני בובקטים
•שופלים
•משאיות
 

חברת נומה יצחק מבצעת עבודות עם בובקט ובכל הארץ.
התקשרו אלינו לפרטים מלאים אודות בובקט ולייעוץ מלא.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ת.ד 285, צור משה,   טלפקס: 077-3268451,   נייד: 052-4268450,   דוא"ל: numai@zahav.net.il